VYŽITÍ

Sjezdové lyžování

Nacházíme se přímo pod skiareálem Tanvaldský Špičák, ke spodní stanici čtyřsedačky je to 200 m. Skiareál nabízí celkem 9 sjezdovek všech stupňů obtížnosti (nejdelší měří 1.760 m), 4-sedačkovou lanovku a 5 vleků, dětské hřiště Sun Kid s pohyblivým pásem, lyžařskou školu, půjčovnu a servis lyží. V okruhu 500 m jsou další dva menší skiareály vhodné pro rodiče s dětmi, skiareál Detoa a skiareál Světlý vrch.

Běžecké lyžování

Přímo v Albrechticích v oblasti Mariánské hory 2 km od penzionu je nástup na Jizerskou magistrálu, která je milovníky běžek jedním z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších míst v ČR. K dispozici je 180 km kvalitně upravených běžeckých tratí. Aktuální stav upravenosti tratí najdete zde.

Cykloturistika / Bikepark

Jizerské hory jsou ideálním terénem pro cykloturistiku a jízdu na horských kolech. Náhorní  plošina částečně odlesněná v 70.-80. letech minulého století skýtá množství krásných dalekých výhledů a také lesních silniček a cest, kterými Jizerky projedete křížem krážem. K dispozici je bohatá nabídka cyklotras.

Pro vyznavače adrenalinového ježdění je na Tanvaldském Špičáku v provozu nově vybudovaný bikepark s 8 km singletrailů.

Turistika / houbaření

Oblast Jizerských hor je krajem lesů, rozhleden, přehrad a dalších turistických cílů.  Kdo by nezavítal na Jizerku (viz foto), nejkrásnější osadu se slavnou sklářskou minulostí, nenavštívil vodopády na Černém potoce, nevylezl na Dračí vrch… Místní lesy jsou však též rájem pro houbaře. S využitím sušičky, kterou si můžete na penzionu zapůjčit, si tak můžete zpracovat a odvézt svůj houbařský úlovek domů.

Přehrady

V okruhu několika kilometrů se nachází hned několik přehrad: Souš (viz foto), Josefův Důl, Bedřichovská přehrada, Harcov, Přehrada Mšeno – oblíbené místo pro koupání. Každý návštěvník této oblasti se jistě rád seznámí i s pohnutým osudem Protržené přehrady.

Rozhledny

Nejbližší rozhlednu na Tanvaldském Špičáku máme „za humny“, respektive nad hlavou (viz foto). Jizerské hory jsou ideálním místem pro milovníky dalekých výhledů. Ani týdenní pobyt zpravidla neumožní navštívit všechny rozhledny v okolí – je jich přes dvacet. Jen v nejbližším okolí najdete rozhledny Bramberk, Černá Studnice, Královka, Petřín, Slovanka, Smrk a další. A můžete pokračovat dál a dál až na Ještěd.

Bazén Jablonec / Aquapark Liberec

Především v zimě si naši hosté rádi zpříjemňují pobyt návštěvou bazénu v blízkém Jablonci, který nabízí mimo plaveckou pětadvacítku také dětský bazén, tobogány, vířivky, páru, masážní lavici, umělé vlny a další atrakce. Mimořádné množství lákadel pak nabízí Aquapark Babylon v Liberci, kde na návštěvníky čeká vodní hrad, skluzavky, tobogány, jeskyně, vířivky, vodotrysky, sauna a římská pára, mořská akvária, nově i Laser show.

Fotbalové hřiště

Především sportovní kolektivy využívají možnosti výhodného pronájmu krásného nového fotbalového hřiště, které se nachází jen cca 200 m od penzionu.

Sportovní hala Smržovka

Především pro soustředění sportovních kolektivů můžeme nabídnout pronájem moderní multifunkční sportovní haly ve Smržovce: volejbal, basket, házená, florbal, nohejbal, sálový fotbal, tenis, aerobic a další sporty. K dispozici je též posilovna a venkovní víceúčelové hřiště.

Fotbal a in-line aktivity

Přímo v Albrechticích je nově vybudovaný sportovní areál, zahrnující fotbalové hřiště a dráhu pro in-line bruslaře, u kterého se nachází též venkovní posilovna se cvičebními prvky a houpadla pro děti. Pro bruslařské milovníky volnosti můžeme doporučit krásnou projížďku kolem přehrady Souš.

Letní koupání

Naši hosté se rádi jezdí koupat do blízkých Lučan, kde se nachází krásné koupaliště (viz foto). Další možnosti koupání nabízí letní bazén v Tanvaldu, nebo přehrada Mšeno u Jablonce. I v letních měsících je hojně navštěvován bazén v Jablonci a liberecký Aquapark Babylon.

Tenis ve Smržovce

Tenisový areál vzdálený cca 3 km od penzionu nabízí levný pronájem 4 antukových kurtů v příjemném přírodním prostředí.

Bobová dráha Janov

V nedalekém Janově je možno od dubna do října navštívit atraktivní bobovou dráhu o délce 900 m, která má 22 zatáček a poskytuje radost z jízdy dětem i dospělým.

jsme na facebooku